Rafty 2022

Po dvouroční přestávce plánujeme letos konečně uspořádat vodácký kurz a doufáme, že se přihlásí hojný počet žáků.

Nabídka Dunajec ZŠ Holice 2022

Prosím o uhrazení platby za rafty nejpozději do 27. 5. 2022.

Číslo účtu školy pro platbu je – 272283382/0300.

Částka je 2590,-

Při platbách uvádějte do zprávy pro příjemce příjmení dítěte a třídu.

Cestovní pojištění rozsah

(prostřední sloupec B)

 

Letošní rafty byly nezapomenutelné! (2019)

Nejen, že jsme se sešli ve velice hojném počtu, ale celá akce se parádně vydařila! Cesta byla sice kvůli vedru trošičku náročnější, ale dobrá nálada nás neopustila ani na vteřinu.

A jak to vše probíhalo???

Po příjezdu k řece  Dunajec jsme se rozdělili do raftů a po krátké přednášce o bezpečnosti a základních vodáckých pokynech jsme vyrazili. Zhruba po 20 km plavby vedoucí polsko- slovenskými hranicemi jsme dorazili do kempu. Zde na nás čekala další zkouška v podobě stavění stanů, ovšem i s tímto nelehkým úkolem jsme si společnými silami poradili.

Druhý den jsme vyrazili na další výjezd a tentokrát se naše cesta prodloužila na krásných 26 km. Během ní jsme zdolali několik peřejí, ovšem celou plavbu jsme si řádně užili. Na konečné nás potom čekal autobus, jenž nás zavezl zpátky do kempu, ve kterém jsme si pobyt zpříjemnili zpěvem u ohně.

Poslední den jsme v 8.00 nastoupili do autobusu a vyrazili na cestu domů. Samozřejmě by to nebyla „rafťácká“ akce, kdybychom i v tuto chvíli nenastoupili do raftů a cestu si nezpříjemnili 12 km plavbou po řece Váh. A tak k úplnému zakončení došlo pod zříceninou hradu Strečno. Zde jsme doplnili energii formou pořádného jídla a pak jsme se již vydali na zpáteční cestu autobusem do Olomouce.

Amélie Friedrichová (8.A)

Fotky: