Škola v přírodě druhých tříd -15.-19.5.2023 

V letošním školním roce jsme se vypravili do Loučné nad Desnou. V termínu 15.5.-19.5. bylo bohužel chladné a dosti deštivé počasí, ale nám to radost z pobytu nepokazilo. Užili jsme si 5 dnů zábavy, dobrodružství, radosti, legrace a hlavně kamarádství.  

Letošní téma bylo „Z věku do věku ve stroji času „. Díky tomuto stroji jsme mohli cestovat od pravěku až po současnost. 

Všichni jsme se vrátili spokojení, vyčerpaní a již teď jsme si slíbili, že příští rok se vypravíme za novým dobrodružstvím.

Procházková, V. Ličková

Škola v přírodě 2. A, 2. B, 4. B – Pusté Žibřidovice

Pusté Žibřidovice

Prvňáččci na škole v přírodě

Minulý týden jsme se společně 1.A a 1.B vypravili na svou první školu v přírodě do Pustých Žibřidovic. V krásné přírodě, obklopeni loukami, jsme prožili nádherný týden. Po celou dobu jsme si užívali soutěže, dobrodružství, tajemné výpravy, kouzlení, noční stezku odvahy, ale především kamarádství a legraci v Bradavické škole s Harry Potterem. Děti byly rozděleny do čtyř kolejí, které spolu po celou dobu soutěžily. Ale věřte nebo ne, zvítězili všichni! Bylo to skvělé a vůbec se nám nechtělo domů. Už se těšíme na příští rok. 🙂 

Prvňáččci na škole v přírodě

CESTA KOLEM SVĚTA

Severomoravská chata – škola v přírodě 3. A + 4. A 23. 5. – 27. 5. 2022

Někdo potřebuje celý rok, někdo měsíc a dětem ze 3. A a 4. A stačilo 5 dní na procestování všech kontinentů. Cestovatelé rozdělení do čtyř týmů podle dopravního prostředku, ve kterém cestují po světě (ponorka, zaoceánská loď, horkovzdušný balon, vlak), projeli svět křížem krážem. Každý den pobývali na jednom ze světadílů. Naučili se několik pozdravů v různých jazycích a seznámili se se spoustou zajímavostí cizích kultur. Získali nové vědomosti z oblasti vlastivědy a přírodovědy.

Během týdne si malí cestovatelé vybudovali v přilehlém lese své příbytky, ve kterých si hráli a společně je zdokonalovali. Na památku si tiskli trika se svým dopravním prostředkem, každý si psal cestovatelský deník, zvládli celodenní pěší výlet, učili se pracovat s busolou, užili si večerní táborák s opékáním buřtů, večeři bez příborů pomocí hůlek a všichni s velkou odvahou a odhodláním zvládli stezku odvahy. Během celého týdne mezi sebou soutěžili v různých hrách a soutěžích. Odměnou pro všechny bylo kromě jiného i hledání pokladu.

Týden utekl jako voda, domů se nikomu moc nechtělo a všichni se už teď těší na nová dobrodružství, která je čekají na škole v přírodě zase za rok.

Za všechny odvážné dobrodruhy ze 3. A a 4. A
Pavlína Doležalová

Fotky ze školy v přírodě na Rajče.net

 

 

Škola v přírodě 3.A a 4. A, 20. – 24. 5. 2019

Severomoravská chata “Indiáni“

Rok se s rokem sešel a děti mohly opět na týden uniknout školním lavicím a třídám do krásné přírody na odlehlém místě u Severomoravské chaty v Jeseníkách. I když letošní počasí nebylo ideální, tak spousta her a zábavy, plná chata kamarádů, celodenní výlet do jeskyní na Pomezí a na rozhlednu Zlatý Chlum určitě stály za to. Pět dní mezi našimi indiánskými kmeny uteklo jako voda a všechny děti si zahrály různé hry, soutěžily, hledaly poklad, absolvovaly stezku odvahy, překonávaly výzvy, tvořily vlastní deník, dozvěděly se něco nového o světě a o přírodě a domů si přivezly spoustu zážitků…

Už teď se všichni těšíme na školu v přírodě v příštím roce a další nová dobrodružství.

Archiv:

Fotky 2016
Fotky 2015
Fotky 2014