Nezapomenutelný výlet na řekách Dunajec a Váh

Dne 5. až 7. 6. 2024 jsme se s žáky Základní školy Olomouc – Holice vydali na nezapomenutelný výlet, který nás zavedl na řeky Dunajec a Váh. Tento třídenní dobrodružný výlet byl plný adrenalinu, krásné přírody a spousty zážitků. První den jsme vyrazili autobusy přes Slovensko do Polska, kde jsme nasedli na rafty a sjeli horní tok řeky Dunajec, asi 20 km. Soutěska obklopená vápencovými skalami nás ohromila svou krásou. Rafting na Dunajci je jedinečným způsobem, jak tuto přírodní krásu objevit. Druhý den jsme pokračovali z kempu po proudu řeky. Plavba trvala přibližně 28 km a vedla nás přes malebnou krajinu. Druhá část plavby nabízí také skvělý rafting. Je to další nezapomenutelný zážitek, zejména pokud máte rádi divokou přírodu a adrenalinové sporty. Celý výlet byl úspěchem pro 70 žáků z naší školy! Stanovali jsme v kempu Krosčenko, kde jsme sdíleli zážitky a vytvořili nezapomenutelné vzpomínky. Třetí den jsme přejeli na Slovensko a sjeli úsek řeky Váh z Martina k hradu Strečno. Poté jsme nasedli na autobusy a vydali se na dlouhou cestu domů.

Tento výlet nám ukázal krásu přírody a spojil nás jako tým. Doufáme, že se budeme moci brzy vrátit na další dobrodružství!

Archiv: