Zahradní slavnost

Děkujeme všem organizátorům i účastníkům za zdárný průběh akce.

Nastává loučení…

Blíží se konec školního roku 2017/2018. Žáci 9. ročníku si užívají pocitů radosti z úspěšných přijímacích zkoušek na SŠ a z přijetí na zvolené obory. Poslední dny povinné školní docházky si vychutnávají plnými doušky:

 

V pátek 15. 6. si Barča, Venda, Mirek, Ondra, Pavel a Šimon vyzkoušeli své pohybové dovednosti v  Bowling centru v Šantovce. Bodové hodnocení dopadlo následovně:

Hráč 1.kolo 2.kolo 3.kolo Celkem bodů
Barča 121 106 112 339
Ondra 78 125 98 301
Mirek 71 75 31 177
Venda 66 52 57 175
Pavel 74 51 45 170
Šimon 39 42 35 116

20. červnový večer strávilo osm odvážlivců v Moravském divadle, kde za doprovodu učitelů zhlédlo opravdu šokující a z hlediska morálky nebezpečné „Nebezpečné známosti“.

Ve čtvrtek 21. 6. se dopolední výuka přesunula do OC Olympia, kde byl pro žáky nachystán speciální program v rámci edukativní výstavy Vynálezy a objevy, co změnily svět.  Kombinací komentované prohlídky, ukázek a úkolů byly představeny poutavé interaktivní exponáty a další zajímavosti , které si  zúčastnění mohli také vyzkoušet.

Návštěvou výstavy Tajemná Indonésie v areálu Flóry Olomouc pak zakončí týden plný aktivit a příjemně strávených chvil, na které budou rádi vzpomínat stejně jako na nezapomenutelné okamžiky ve školních lavicích.

Klidný závěr školního roku a pěkné prázdniny!

Mgr. Zuzana Linhartová

CESTOU NECESTOU DO ZOO OLOMOUC

I letos završili sedmáci své vzdělávání v oboru zoologie v zoologické zahradě na Svatém Kopečku. Cestu do ZOO si ale museli najít sami. Autobusem se spolu s vyučujícími dopravili do Droždína, odkud se pěšky vydali za svým cílem. Aby to nebylo tak jednoduché, nešlo se nejkratší cestou, protože dalším cílem této výpravy bylo zopakovat si různé způsoby orientace v terénu. Toto všichni žáci zvládli, v pořádku dorazili do ZOO a tam si užili pěkného, slunečného dopoledne.

Vida centrum Brno

Dne 11. června se třída 9. A vydala v hojném počtu osmi žáků do brněnského Vida centra, kde na ně čekalo přes sto vědeckých exponátů a program s názvem „ Chytřejší než Holmes“. Cílem bylo vyluštit podle indicií slovo, jež bylo následně zadáno do zámku, který otevřel krabičku s odměnami. Po úspěšném řešení se třída vydala na „náročný výšlap“ na hrad Špilberk, udělala si zde pár fotek a nadšeně se přesunula do Galerie Vaňkovka, kde se všichni posilnili dobrým jídlem a pitím. Někteří i dobře nakoupili. Zpáteční cesta byla veselá, zpříjemněna karaoke zpěvem osobností popové a folkové hudby.

Text: Šimon Erbes a Zuzana Linhartová/ foto: Tereza Juráňová

Školní výlety 2018

6.A

V pátek 26. 5. se vydali žáci 6. třídy do lanového centra Proud v Olomouci. Zde dokonale zužitkovali svoji energii a výlet zakončili na adrenalinové houpačce sešupem z 16m. Žáci si lezení ve výškách užili i díky slunečnému počasí.

7.A

V pondělí 28. 5. zavítali žáci 7. třídy do Ostravy. Jejich kroky nejprve vedly na VŠB – TU Ostrava do biomedicínské laboratoře. Poté se vydali do hornického muzea – Landek park. Výlet se všem zúčastněným velmi líbil a byl ukončen v odpoledních hodinách v Olomouci.

8.A

Praha – hlavní město České republiky – se stalo cílem školního výletu žáků 8. třídy. Žáci zavítali do historických míst – na Staroměstské náměstí, na Karlův most, do chrámu sv. Víta, do zahrad Valdštejnského paláce, do prostor Vladislavského sálu, do Zlaté uličky a další klenotů města Prahy. Výlet byl v odpoledních hodinách zpestřen vyjížďkou po Vltavě.

Prohlídka olomouckých památek s překvapením

Ve čtvrtek 24. května se žáci 6.A vydali s paní učitelkou Zuzanou Linhartovou a Terezou Juráňovou na prohlídku olomouckých památek.

Putování začalo u katedrály sv. Václava a pokračovalo Wurmovou ulicí kolem Arcibiskupského paláce ke kašně Tritonů a kostelu Panny Marie Sněžné. Univerzitní ulicí se pokračovalo k Sarkandrově kapli a kostelu sv. Michala, kde jsme si užili výstup ke zvonům a sestup do poustevny se studánkou. Po krátkém odpočinku naše kroky vedly na olomoucká náměstí: k památce Unesco – sloupu Nejsvětější Trojice, k radnici s orlojem, kostelu sv. Mořice a dalším barokním kašnám. Exkurze skončila povídáním u Terezské brány.

Žáci načerpali spoustu nových informací, neboť každý měl připravenou krátkou charakteristiku předem vybrané památky se zajímavostmi pro spolužáky.

Při procházce městem se nám naskytl nečekaný zážitek. Všímaví žáci se ocitli tváří v tvář známému pražskému herci Jiřímu Lábusovi, který právě v tento den pracovně zavítal do Olomouce.

Mgr. Zuzana Linhartová, Mgr. Tereza Juráňová

Okrskové a okresní kolo Mc. Donald’s Cup

Dnes jsme se zúčastnili okrskového kola v kopané, v konkurenci osmi škol zvítězili a postoupili do okresního kola. Tak gratulujeme a hodně štěstí.

V okresním kole jsme v konkurenci osmi škol získali druhé místo.

Diplom

Fotky

Úspěch v krajském kole anglické soutěže

Naše deváťačka, Katka Švachová, opět vyhrála! Tentokrát získala 1. místo v krajském kole anglické soutěže!  Postupuje tak do ústředního kola, které se bude konat v Praze.
Katce gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů!

Diplom

Matematický klokan

Jak si letos vedli zájemci o matematiku v tradiční soutěži?

Žáci se opět se zájmem vrhli na řešení úloh za 3, 4 nebo 5 bodů, znovu řešili dilema, zda riskovat špatnou odpověď a ztrátu bodu, nebo raději mlčet. Většina z nich vydržela skutečně celých 60 minut bojovat o každý bodík.

Představujeme vítěze v jednotlivých kategoriích:

Cvrček (2. a 3. třídy): – max. 90 bodů

Karolína Fuksová, 3. A, 64 bodů

Damián Jančík, 3. A, 53 bodů

Jakub Stloukal, 3. A, 50 bodů

Klokánek (4. a 5. třídy): max. 120 bodů

Matouš Hanák, 4. B, 92 bodů

Jakub Lipenský, 4. A, 87 bodů

Maxim Weinlich, 5. A, 86 bodů

Benjamin (6. a 7. třídy): max. 120 bodů

Nela Viková, 6. A, 71 bodů

Viktorie Šmoldasová, 6. A, 63 bodů

Tomáš Letocha, 6. A, 59 bodů

Kadet (8. a 9. třídy): max. 120 bodů

Vojtěch Škrach, 8. A, 71 bodů

Barbora Soušková, 9. A, 55 bodů

Veronika Bouchalová, 8. A, 47 bodů

1.místo v anglické konverzační soutěži

V pátek 23. února se Katce Švachové z naší deváté třídy podařilo porazit všechny své soupeře a získala fantastické první místo v anglické soutěži v kategorii starších žáků. Soutěž se konala v olomouckém Domě dětí a mládeže a Katka to neměla lehké – v první části ji čekal poslech, ve druhé musela prokázat své schopnosti v mluvení na vylosované téma.

Katce ještě jednou gratulujeme a přejeme hodně štěstí v krajském kole!

Diplom