Šerák – výlet 9. A

V úterý 18. června se žáci deváté třídy vydali na školní výlet, tentokrát turisticky zaměřený. Zde je pár ohlasů:

„Začátek byl velmi vtipný, protože jsme jeli vlakem a zažili srandu. Radši vám ani nebudu povídat, co se tam dělo. A potom jsme šli z Ramzové na Šerák a zpátky. Byla to úmorná cesta, ale nakonec jsme ji zvládli.“ M. H.

„Jeli jsme lanovkou na Čerňavu , a potom jsme vyšli na Šerák, odkud byl krásný výhled.“ O. R.

„Krásný výhled na Jeseníky. Jsem rád, že jsem nebyl ve škole.“ V. Š.

„Líbila se mi cesta vlakem, Obří skály a restaurace na Chatě Jiřího.“ V. S.

„Výlet byl pěkný, počasí vyšlo.“ V. P. a V. B.

„Bylo to super.“ M. M.

„Na výletu se mi líbilo lezení po Obřích skalách a cesta vlakem.“ L. O.

„Výlet se mi líbil. Cestu do kopce jsme si zkrátili lanovkou, takže výstup nebyl tak hrozný. Cesta zpátky do Ramzové kolem Obřích skal rychle ubíhala a dole nás čekala zasloužená odměna. Borůvkové knedlíky byly na jedničku.“ J. O.

Prohlídka zákulisí Moravského divadla – pondělí 17. června 2019

Do divadla jsme vešli zadním vchodem a pokračovali jsme až na jeviště. Bohužel jsme neviděli hlediště, protože byla spuštěna 3 tunová protipožární zeď. Z jeviště jsme se dostali do skladiště kulis. Viděli jsme i vlásenkárnu, kde nám paní průvodkyně zdůrazňovala, jak dlouho trvá vyrobit 1 paruku a jak na to musíte být šikovní a trpěliví. Dále jsme nakoukli do baletního sálu. Nemohli jsme jít dovnitř, protože jsme neměli speciální obuv. Byli jsme i v místnostech, kde zkouší sbor, orchestr, operní pěvci i herci. Celá prohlídka se nám moc líbila.

Johana Oravová 9.A

Zahradní slavnost

CESTOU NECESTOU DO ZOO OLOMOUC

I letos završili sedmáci své vzdělávání v oboru zoologie v zoologické zahradě na Svatém Kopečku. Cestu do ZOO si ale museli najít sami. Autobusem se spolu s vyučujícími dopravili do Droždína, odkud se pěšky vydali za svým cílem. Aby to nebylo tak jednoduché, nešlo se nejkratší cestou, protože dalším cílem této výpravy bylo zopakovat si různé způsoby orientace v terénu. Toto všichni žáci zvládli, v pořádku dorazili do ZOO a tam si užili pěkného, slunečného dopoledne.

Den dětí a Den Země 31. 5. 2019

Poslední květnový den celý první stupeň oslavoval na Americe Den dětí a Den Země. Připravili jsme spolu s osmáky pro ostatní děti sportovní a zábavné soutěže. Vedle osvědčených úkolů (jako skákání přes švihadlo a hod na cíl) si všichni vyzkoušeli i netradiční hry (ochutnávání pokrmů, cvičení čichu, orientace ve zvířecích stopách, skákání po ledových krách).

Všichni jsme si dopoledne užili.                   

Žáci 5. A a 5. B

4. A v muzeu

6.A na zámku v Náměšti na Hané

Ve středu 29.5. zavítala třída 6.A na zámek v Náměšti na Hané. Po zajímavé prohlídce se žáci posilnili v nedaleké zámecké restauraci, zahráli si míčové hry a následovala zpáteční cesta vlakem domů .

Školní výlet 7. A

V letošním roce se žáci sedmého ročníku rozhodli, že svůj výletní den stráví jednak na čerstvém vzduchu a jednak v hale. Nejprve zavítali do Laser arény, kde se po vyčerpávajících bitvách odebrali do lanového centra Proud. Zde se nedali dvakrát pobízet a jako zkušení horolezci zvládli všechny výstupy. Nezapomenutelným zážitkem byla adrenalinová houpačka, někteří jedinci se na ní odvážili jít i více než jednou!!!

Mgr. Lenka Černá

Škola v přírodě 3.A a 4. A, 20. – 24. 5. 2019

Severomoravská chata “Indiáni“

Rok se s rokem sešel a děti mohly opět na týden uniknout školním lavicím a třídám do krásné přírody na odlehlém místě u Severomoravské chaty v Jeseníkách. I když letošní počasí nebylo ideální, tak spousta her a zábavy, plná chata kamarádů, celodenní výlet do jeskyní na Pomezí a na rozhlednu Zlatý Chlum určitě stály za to. Pět dní mezi našimi indiánskými kmeny uteklo jako voda a všechny děti si zahrály různé hry, soutěžily, hledaly poklad, absolvovaly stezku odvahy, překonávaly výzvy, tvořily vlastní deník, dozvěděly se něco nového o světě a o přírodě a domů si přivezly spoustu zážitků…

Už teď se všichni těšíme na školu v přírodě v příštím roce a další nová dobrodružství.

Deváťáci v divadle

Ve čtvrtek 9. května ve večerních hodinách navštívili žáci devátého ročníku kadeřnický salón Splašené nůžky. Přivítali je extravagantní vlasový stylista s uměleckými vlohami Tony Řezníček a jeho svérázná kolegyně slečna Barbara Marková. Poznali také několik zajímavých klientů: obchodníka se starožitnostmi Edu Lorence, domnělého zaměstnance ČD Pankráce Rosického, dámu z olomoucké vyšší společnosti Eleonoru Schubertovou, či slečnu Veverkovou.

Návštěva probíhala poklidně až do okamžiku, kdy byla v bytě nad kadeřnictvím zavražděna majitelka domu, klavíristka Isabela Czerna. Nikdo jiný než osoby v salónu do domu nevešel, takže vrahem musel být někdo z nich… Zločin se nakonec podařilo vyřešit i díky nápadu jednoho z našich žáků.

Jisté je, že kdo jednou salon Splašené nůžky navštívil, bude chtít přijít podruhé. A potřetí…

Pavla Modrianská

Exkurze Moravského divadla

Ve čtvrtek 9. května se žáci osmého ročníku vydali do Moravského divadla. Nenavštívili ovšem divadelní představení, ale nahlédli do míst, kam se jen tak člověk nedostane. Žáci si prohlédli budovu z druhé strany. Podívali se na jeviště, do orchestřiště, do zkušebních sálů, na baletní sál a do dalších místností a zkušeben. Seznámili se i s historií divadelnictví v Olomouci a dověděli se i zajímavosti z chodu divadla a života lidí za oponou.

Prohlídka se nesla ve velmi příjemném duchu a již dnes se budoucí deváťáci jistě těší na večerní představení, které je čeká v následujícím roce.

Mgr. Lenka Černá /foto: Míša Hovorková

McDonald’s Cup

Okresní kolo proběhlo 10. 5. 2019 v Grygově, kde jsme vybojovali třetí místo. Všem hráčům i trenérům děkujeme a gratulujeme.

Dne 2. 5. 2019 proběhlo okrskové kolo fotbalového turnaje McDonald’s Cup v Bohuňovicích. V celkové konkurenci 8 školních družstev náš fotbalový tým postoupil z prvního místa do okresního kola v Grygově.

Blahopřejeme a držíme palce.


Pozvání na výstavu výtvarných prací žáků školy

Odbor školství v budově Magistrátu na Palackého ulici umožnil naší škole již po páté představit výtvarnou tvorbu našich žáků.

Do 5.května zde můžete zhlédnout malby ,kresby, grafiky a kašírované objekty.

Srdečně zveme k návštěvě!