VLAK BEZPEČNÉ ŽELEZNICE

V úterý 17. května se žáci sedmého, osmého a devátého ročníku zúčastnili akce VLAK BEZPEČNÉ ŽELEZNICE na Hlavním nádraží v Olomouci.

Na žáky čekala tři stanoviště. Na prvním stanovišti se seznámili se zásadami první pomoci. Pod odborným dohledem člena hasičského záchranného sboru si prakticky vyzkoušeli základy resuscitace.

Na druhém stanovišti je čekala beseda s vyšetřovatelem doplněná o videa a fotografie ze skutečných nehod na železnici, které jsou velmi často způsobených nepozorností a nerespektováním předpisů.

Na třetím, posledním stanovišti žáci zasedli do připraveného vagonu a byly jim promítnuty tři krátké filmy inspirované skutečnými tragickými událostmi ze železnice.

„ Z akce jsme si každý něco vzal. Já jsem se poučila, že vlaky jsou skvělou volbou dopravy, ale stačí jedna nepozornost a nemusí to být konec jen pro mě, ale i pro moje blízké. Myslím si, že jsme si akci užili a obohatila nás.“

Julie K., VIII. A