Úklid listí

Naše škola se pyšní velkou zahradou s několika vzrostlými stromy, které od jara do podzimu zkrášlují venkovní prostory a v dobách největšího horka poskytují příjemný stín. Tyto listy, které nám svými barvami zpříjemňují první podzimní plískanice, však také začnou opadávat, a tudíž je potřeba s nimi něco udělat.

My jsme se na to tedy vrhli ve čtvrtek 16. listopadu. Akci zorganizoval školní parlament a úklidu listí se zúčastnily všechny třídy počínaje čtvrťáky. Celé dopoledne se odehrávalo ve jménu kamarádské spolupráce, velkého pracovního nasazení a snahy nahrabat co nejvíce listí, které děti potom v pytlích nosily do přistaveného kontejneru.

Všichni zúčastnění žáci si zaslouží obrovskou pochvalu, kterou dostali speciálně i od pana školníka, jenž celé akci přihlížel a pomáhal udusávat listí v kontejneru. I když někteří drželi hrábky v rukou poprvé, ujali se práce s chutí a zapálením. Už teď se těší na další výpomoc – třeba až napadne sníh.