Po Holici cestou necestou…

Znáte historii místa, kde trávíte většinu svého času, nebo kde dokonce bydlíte? Žáci 6. B by vám odpověděli, že ano. V úterý 3. prosince se totiž zúčastnili komentované prohlídky, kterou pro ně připravili tři spolužáci. Jan D., Vojtěch P. a Vojtěch N. naplánovali trasu po významných místech Holice a zahrnuli do ní jak historické pamětihodnosti a bývalé významné průmyslové podniky, tak i malé překvapení.

Po velké přestávce se nadšení „turisté“, teple oblečeni a vybaveni pohodlnou obuví, shromáždili ve vstupních prostorách školy a čekali na své průvodce. První kroky výpravy vedly k budově cukrovaru, poté si žáci na chvilinku odskočili ke klokanovi (některé děti byly upřímně překvapeny, že z Holice k protinožcům je to jen malý kousíček), a poté pokračovali až do blízkosti bývalé sladovny. Odtud se vydali průmyslovou oblastí zpět na náves a procházka byla ukončena v blízkosti kostela svatého Urbana. Na trase vycházky bylo připraveno několik zastavení, kde chlapci seznamovali spolužáky s různými historickými zajímavostmi. Zejména Janu D. a Vojtovi P. patří velká pochvala za pečlivou přípravu akce. Pro spolužáky nakreslili plánek pochodu a jednotlivá zastavení obohatili reprodukovaným komentářem, za který by se nemuseli stydět ani profesionální průvodci.

Po návratu do školy si žáci zakreslili do mapy absolvovanou trasu a vyznačili památky a objekty, se kterými se po cestě seznámili. Nutno podotknout, že všichni účastníci udělali také něco pro zdraví. Celková délka vycházky v jasném zimním počasí byla téměř 8 000 kroků neboli 4 km. J

Mgr. Lenka Černá a Mgr. Pavla Modrianská