Odznak všestrannosti – Sazka olympijský víceboj

Jelikož máme stále spoustu elánu a energie, rozhodli jsme se k účasti na soutěži, která prověřila naši fyzickou zdatnost a kondici. Konala se dne 2. 5. 2022 v areálu Atletického stadionu v Olomouci. Čekal nás přeskok přes švihadlo, hod medicinbalem, trojskok z místa, kliky na čas a výběrová disciplína – běh na 1000 metrů nebo dribling. A rovnou se pochlubíme výsledkem.

Jiří Hovorka vytěžil ze svého posledního možného účinkování v této soutěži maximum, když obsadil ve své kategorii úžasné 2. místo a postoupil do krajského kola.

Všichni gratulujeme.

Naše výpravu však tvořili i další žáci a byla velmi početná, protože obsahovala mimo samotných soutěžících také fanklub. Čtyři dívky a čtyři chlapci utvořili tým, aby se zúčastnili soutěže družstev a zbylých 12 žáků potom soutěže jednotlivců. A dál? Opravdu není třeba dlouhého rozepisování. Naprosto všichni ze sebe vydali maximum. Překonávali své osobní rekordy, své limity a mnohdy i sami sebe. Pomohla tomu skvělá atmosféra, kterou vytvořilo naprosto neskutečné publikum. A nejen to nesportující. Všichni žáci se vzájemně povzbuzovali během soutěží a následně neváhali běžet přes celý stadion, když jejich disciplína skončila, aby podpořili své spolužáky. Všem zúčastněným proto patří velká poklona a poděkování za skvělou reprezentaci naší školy.

Eva Pelíšková, Dis.