Deváťáci v divadle

Ve čtvrtek 9. května ve večerních hodinách navštívili žáci devátého ročníku kadeřnický salón Splašené nůžky. Přivítali je extravagantní vlasový stylista s uměleckými vlohami Tony Řezníček a jeho svérázná kolegyně slečna Barbara Marková. Poznali také několik zajímavých klientů: obchodníka se starožitnostmi Edu Lorence, domnělého zaměstnance ČD Pankráce Rosického, dámu z olomoucké vyšší společnosti Eleonoru Schubertovou, či slečnu Veverkovou.

Návštěva probíhala poklidně až do okamžiku, kdy byla v bytě nad kadeřnictvím zavražděna majitelka domu, klavíristka Isabela Czerna. Nikdo jiný než osoby v salónu do domu nevešel, takže vrahem musel být někdo z nich… Zločin se nakonec podařilo vyřešit i díky nápadu jednoho z našich žáků.

Jisté je, že kdo jednou salon Splašené nůžky navštívil, bude chtít přijít podruhé. A potřetí…

Pavla Modrianská