Cvičení z českého jazyka netradičně – 2. 5. 2022

V rámci cvičení z českého jazyka jsme navštívili Knihovnu města Olomouce na náměstí Republiky.

Byli jsme tam již dříve, ale jen v oddělení pro děti. Tentokrát nás ochotná paní knihovnice provedla částí knihovny pro dospělé. Nejdříve nám ovšem ukázala čítárnu, studovnu a povykládala nám něco málo o historii knihovny. Také nám vysvětlila vše o chodu knihovny a o tom, jak se můžeme zaregistrovat. Poté jsme se konečně vydali do toho dospěláckého oddělení. Nejdříve nám paní ukázala ty různé místnosti a vysvětlila nám, jak a dle čeho jsou tam knihy rozděleny. Následně jsme byli rozřazeni do tří týmů po třech a měli hledat různé knihy, určitého autora, dílo nebo žánr (např. kuchařku s bezlepkovými recepty, drama od Shakespeara nebo třeba knihu o buddhismu…)

Ariana, Damián

My, děvčata, jsme měly najít libovolné dílo od Williama Shakespeara a povím vám, našly jsme knihu, kterou jsme málem neunesly, protože měla nejmíň 1200 stránek. Moc se mi líbilo, jak byla knihovna moderně zařízena a vybavena dotykovými monitory pro hledání knih dostupných v jakékoli pobočce knihovny. Nejzajímavější ale pro mě bylo navštívit v suterénu 3D tiskárnu, 3D pero a hlavně výrobky z nich vytvořené.

Adéla